هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی شهرستان ساوجبلاغ
اخبار و گزارشات هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی ساوجبلاغ
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: بابک - ۱۳٩٤/٦/۱۱

ساعت  ۲۲روز شنبه ۱۷ مرداد ماه ، قهرمانان هیمالیانورد استان تهران پس از تلاشی ارزشمند بر قله‌ی ۷۷۱۹ متری "کنگور" که با شعار " حفظ کوهها برای تامین آب " و " حمایت از کودکان نقص ایمنی "  انجام گردید، از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) با استقبال ریاست محترم فدراسیون کوه نوردی جناب آقای زارعی، پیش‌کسوتان، مربیان، دوستان و خانواده‌ها به میهن بازگشتند.

نویسنده: بابک - ۱۳٩٤/٦/۱۱

گزارش برنامه صعود به قله درفک"2772 متر" 94/3/21.22

درفک نام قله‌ای در استان گیلان و در رشته‌کوه البرز است. قله درفک، پرترددترین قله این منطقه، در رشته کوههای البرز غربی در ۲۷کیلومتری شمال شرقی شهرستان رودبار و بخش رحمت‌آباد و بلوکات، دهستان دشتویل در منطقه جنگلی سیاهکل واقع شده است.قلهٔ درفک در ارتفاع ۲۷۳۳ متری البرز غربی در کوه‌های گیلان قرار دارد. این قله را از چند مسیر می‌توان صعود کرد.

مسیر ۱- سیاهکل - دیلمان – شاه شهیدان – اربناب - قله درفک

مسیر ۲- رستم‌آباد – توتکابن – دشت ویل – دفراز - قلهٔ درفک

کاسهٔ درفک محل ییلاق دامدارانی است که در تابستان از روستاها و جنگل‌های دم‌کرده به این قلّه کوچ می‌کنند. در کاسهٔ درفک یک غار وجود دارد که ییلاق‌نشینان منطقه در تابستان از یخ‌های آن به عنوان منبع آب استفاده می‌کنند. از نقاط دیدنی این کوه، یخچال درفک (کاسه آتشفشان در قله آن) می‌باشد که در این قسمت دامداران کلبه‌های زیادی ایجاد کرده‌اند و در فصول بهار و تابستان مورد استفاده آنها قرار می‌گیرد و در گوشه‌ای دیگر از کاسه درفک نمادی زیبا و عمیق واقع شده است که به جهت ذخیره شدن برف زمستانی در درون آن (به سبب شکل خاص دهانه) و تبدیل آنها به یخ زیبایی خاص را در غار تشکیل می‌دهد و لازم است ذکر شود شیب غار زیاد بوده و پیمایش درون غار را با مشکل روبرو می‌سازد.در ضلع شمالی قله دیواره۵۰۰ متری آهکی بلندی قرار دارد و از جمله دیدنی‌های آن می‌باشد

در تاریخ 94/3/21 راس ساعت 2 بعد از ظهر از محل اداره ورزش و جوانان به سمت روستای ادبناب حرکت کردیم که ساعت 7.30بعد ازظهر به روستای اربناب رسیدیم که از قبل تصمیم به شب مانی در این روستا را داشتیم.

روز جمعه 94/3/22 ساعت 4 از خواب بیدار شده و ساعت 5 به سمت قله حرکت نمودیم.ساعت 8.30 صبح به غار یخی چهل معصوم رسیدیم که بسیار زیبا بود و بعد از بازدید از غار ساعت 9.30  به سمت قله حرکت کردیم.ساعت 10.30به قله رسیدیم بعد از گرفتن عکس واستراحت مختصر به سمت روستای ادبناب حرکت نمودیم که در مسیر گروه های متعددی از کوهنوردان به سمت قله می رفتند که شاخص آنها هیئت کوهنوردی طالش بود که تعدادی متشکل از آقایان و بانوان حدودا 130نفر بودند.

ساعت 12.30به روستای ادبناب رسیدیم که بعد از استراحت  به امامزاده نور العرش رفتیم. ساعت14.20 به سمت هشتگرد حرکت نموده که نهایتا ساعت 8غروب هم به هشتگرد رسیدیم.

سرپرست برنامه و مسئول امداد:
خیرالله آریایی نژاد

جلودار وراهنما : پرویز کرمیار

مسئول فنی: شریف الله سیفی

عقب دار : مهدی کاظمی

مسئول محیط زیست : حسین اکبری

عکاس :مجتبی یوزباشی

نکته : غار یخی در گودی بین خط الراس های قلل درفک واقع شده که به نقل از محلی ها امامزاده چهل معصوم در آنجا بوده.گودی بین قلل محل اسقرار خانه های گوسفنداران می باشد که چندین گودی هم به صورت دست ساز درست شده جهت آب دادن به گوسفندان.

 

اسامی افراد صعود کننده به قله درفک:

شریف الله سیفی-ارسطو آقااحمدی-پرویز کرمیار-مصطفی ناصرزارع-رضا خراط پور-اکبر خلقی-محمد جعفر سیفی-مجتبی یوزباشی- مهدی کاظمی-ولی الله حسن پور-یدالله مهدوی-خیرالله آریایی نژاد-مهدی میرزائیان-زینب میرزائیان-قدیر بیگ پور-حسین اکبری

نویسنده: بابک - ۱۳٩٤/٦/۱۱

گزارش برنامه صعود به قله اودل 94/5/2

اودل قله ای با ارتفاع تقریبی 3200 متر واقع در شهرستان ساوجبلاغ و روستای ولیان می باشد.برای صعود به قله چند راه وجود دارد که یکی از راه ها گذر از چشمه سوئک و چند چشمه دیگر در مسیر میباشد .در این برنامه باتوجه به وجود چشمه های متعدد بر سر راه تصمیم گرفته شد از مسیر چشمه سوئک پیمایش صورت پذیرد.

طبق برنامه ریزی قبلی و هماهنگی با همنوردان شرکت کننده در این برنامه ساعت 5:30 صبح روز جمعه مورخه 02/05/1394  از مقابل پست خانه هشتگرد حرکت کرده و با هماهنگی ، جمعی از دوستان نیز در میدان ولیان به ما ملحق شدند.ساعت 6:15 دقیقه از ولیان با هدایت راهنمای مسیر و عبور از کوچه هایی که در اطراف آن باغهایی سر سبزی وجود داشت و صدای دلنشین بلبلان به گوش میرسید به ابتدای مسیر برای صعود به قله رسیدیم وبه راه خود ادامه دادیم.

پس از پیمایش مسیر کوتاهی در ساعت 7:30 دقیقه صبح به چشمه معروف منطقه ، چشمه سوئک رسیدیم و حدود 20 دقیقه زمان برای استراحت و صرف صبحانه در نظر گرفتیم .لازم به ذکر است جمعی از کوهنوردان شهرستان ساوجبلاغ نیزدر چشمه مشغول صرف صبحانه بودند.

ساعت 8 پس از صرف صبحانه به مسیر خود ادامه دادیم .در نیمه راه به صلاحدید چند نفر از دوستان به چشمه سوئک بازگشتند و بقیه به مسیرخود ادامه داده و پس از طی مسافت یک ساعته مجدد جهت تجدید قبا 15 دقیقه در یکی ازچشمه ها استراحت کردند .سپس راه قله را درپیش گرفته و حدود ساعت 11:30 ظهر به قله رسیدیم.

روی قله با توجه به شرایط مناسب و عدم وزش باد و جهت استفاده ازمناظر طبیعت اطرف وهمچنین اندک استراحتی ، زمانی را صرف این موضوعات نمودیم  و پس از آن شروع به کم کردن ارتفاع در مسیر بازگشت کردیم و با هماهنگی راهنمای مسیر از روی یال  به سمت چشمه سوئک حرکت نمودیم.در ساعت 15 به چشمه رسیدیم و و پس از 20 دقیقه استراحت به سمت روستای ولیان حرکت کردیم و نهایتا حدود ساعت 4 به روستا رسیدیم و برنامه به پایان رسید.

با تشکر از راهنمای مسیرآقای محسن دانیالی و پیشکسوت عزیز آقای محمد جعفر سیفی و دیگر همنوردان .

سرپرست برنامه : بهرام امین لو

جلودار : محمد جعفر سیفی

عقب دار : بهنام الهی

مسئول محیط زیست: حسین اکبری

راهنمای مسیرو امداد ونجات : محسن دانیالی

عکاس: محسن دانیالی و بهنام الهی

گزارش برنامه : بهرام امین لو

مسئول فنی: مهدی مخابری

شرکت کنندگان در برنامه:

خانم ها: پالیزدار- احمدی- جوکار- رجبی- قربانی

آقایان : سیفی – مخابری- خانی – الهی – ابراهیمیان – اکبری – جوکار – علی خانی – دانیالی - امین لو

نویسنده: بابک - ۱۳٩٤/٦/۱۱

گزارش برنامه صعود به قله ناز 4108 متر. (پیش نیاز صعود به قله دماوند)94/5/15

توپوگرافی قله : قلل کهار ، میش نو ، وارکش در جهت شرق مجموعه قلل علم کوه در شمال، قله شاه البرز در شمال غربی ، قلل دوگانه کروج در سمت غرب ، قلل اسپیدی بند ، مگس سنگ و زردی بند در جنوب غربی ، قلل ، قبله بند ، وردی بند ، سوته ، خرگوش نو ، اشکدر و خرابه نو در جنوب .

پوشش گیاهی منطقه : خار ، گون ، گلپر ، ریواس ، آویشن کوهی ، شنگه ، پونه و گرز.

پوشش جانوری : کبک ، تیهو، خرگوش ، روباه ، گرگ ، کل ، بز کوهی و گراز.

وضعیت آب در منطقه : در طول مسیر دره علاوه بر آب رودخانه، چند چشمه برای تامین آب آشامیدنی وجود دارد. پس از طی دره و سوار شدن بر روی یال صعود هم در منطقه گوسفند سرای کلوره و همچنین در دره جنوب شرقی منتهی به قله و درمسیر قله وارکش هم چشمه آب وجود دارد

منطقه: استان البرز، ساوجبلاغ ، منطقه برغان  ، روستای سنج (تا روستا مسیرآسفالت میباشد).

وضعیت آنتن دهی موبایل بر روی یال منتهی به قله "فراخ نو و ناز" به صورت محدود وجود دارد.

شرح برنامه :

طبق هماهنگی قبلی و برنامه ریزی کارگروه کوهنوردی صعودی جهت پیش نیاز صعود قله دماوند و شب مانی در ارتفاع در نظر گرفته شده بود ، در این برنامه ساعت 12:45 روز پنج شنبه مورخه:94/5/15 با یک دستگاه مینی بوس از نظرآباد حرکت کرده و سایر همنوردان بترتیب در ساعت 13 از هشتگرد وساعت 13:25 از شهرجدید هشتگرد سوار مینی بوس شده و به سمت برغان و روستای سنج حرکت کردیم.  برای رسیدن به روستای سنج 500 متر مانده به روستای برغان در سمت چپ جاده ای با شیبی تند و به واسطه تابلویی که مسیر روستای سرهه و سنج را نشان می دهد مشخص است. مسافت دو راهی تا روستای سنج 12 کیلومتر میباشد. قبل از روستای سنج  روستاهای سرهه و وامکوه وجود دارد.

تا اینکه ساعت 14:45 به روستای سنج رسیدیم و بعد از آماده شدن دوستان صعود را ساعت 15:05 در امتداد (بر خلاف آب) رودخانه ادامه داده و وارد دره اصلی در شمال روستا شدیم. حرکت در مسیر پاکوب در سمت چپ و غرب رودخانه ادامه می یابد، در طول مسیر علاوه بر آبشارهای کوچک فاقد نام ، سه آبشار اصلی با نامهای جیرین اوراز (آب ریز پائینی) ، بالایین اوراز (آب ریز بالایی) و آبشار ولرده وجود دارد . با طی مسافت 5 کیلومتر از ابتدای مسیر و پس از گذر از کنار آخرین آبشار به دشت نسبتا وسیعی به نام توکوه که با لهجه محلی توکین نامیده می شود می رسیم . ابتدای دره در سمت غرب و چپ رودخانه  چمنزار پر آب و سر سبز  رخ نمایی می کند. چشمه ای که توسط یک لوله آب خروجی آن هدایت می شود آب سرد و گوارایی را برای رفع تشنگی هدیه می کند.

 طول دشت تو کوه از ابتدای آن در سمت جنوب تا انتهای آن در سمت شمال 1.2 کیلومتر است. ابتدا و انتهای دشت سر سبزتر از بخش میانی آن است  تعدادی درخت بید کوهنسال هم در آن وجود دارد . به علت کمتر شدن آب در این مقطع زمانی و بافت شنی دشت آب رودخانه که از بالای دشت و از چشمه ای به نام قلقلک سرچشمه می گیرد در میان دشت به زیر بافت شنی منتقل شده و در انتهای دشت خارج می شود.کمی قبل از انتهای منطقه توکوه محل مناسبی جهت شب مانی است. به خصوص در انتهای دره در سمت شمال غربی و در زیر دامنه صخره ای محل مناسبی جهت برپایی چادر وجود دارد. پس از کمی استراحت حرکت را در دره و در جهت شمال ادامه دادیم و کمی پس از طی مسافت در کف دره ، در مسیر پاکوب بعد از 20 دقیقه  به یک دو راهی در پاکوب رسیدیم که به دو راهی کلوره معروف است یک راه در جهت شمال به سمت انتهای دره و چشمه قلقلک می رسد و یک راه در سمت شرق  به گوسفند سرای کلوره منتهی می شود، راه شرقی را انتخاب کردیم، کمی جلوتر به گوسفند سرای کلوره رسیدیم چشمه ای داخل دره کناری گوسفند سرا وجود دارد که آب آن به وسیله لوله تا نزدیکی گوسفند سرا هدایت می شود که در واقع تا قله بجز چشمه ای کم آب که در دره ای به فاصله 500 متر پایین تراز قله فراخ نواست  دیگر چشمه ای وجود ندارد که بهتر است از همین جا آب مورد نیاز را برداشته شود زیرا چشمه 500 متری زیر فراخ نو در مسیر حرکت پاکوپ قرار ندارد وامکان گم شدن در زمانهای کاهش دید یا شرایط بد آب و هوا وجود دارد .در جهت شرق در امتداد پاکوب ادامه مسیر دادیم به منطقه ای زیر شیب منتهی به خط الراس رسیدیم که در زبان محلی به سی چم معروف است ، شیب تند قبل از خط الراس را به صورت زیگزاگ طی کردیم و ساعت19:40 به بالای خط الراس رسیدیم.

بعد از استراحت چند دقیقه ای بر روی خط الراس به سمت شمال به سمت قله ادامه مسیر دادیم، تا اینکه در ساعت20:20 در نزدیکی قله فراخ نو کمپ را برقرار کردیم بعد از صرف شام و استراحت، ساعت 4:20 صبح بیدار شده و 5:10 به سمت قله ناز ادامه مسیر دادیم تا اینکه ساعت 8:25 بر روی قله ناز ایستادیم و پس از گرفتن عکس یادگاری مسیر بازگشت را درپیش گرفتیم.

 در طول مسیر قله فراخ نو را نیز صعود کرده تا اینکه ساعت 10:30 به محل کمپ رسیده پس از استراحت 2:30 ساعته کمپ را جمع کرده و مسیر برگشت را ساعت 12:50درپیش گرفته که درگوسفند سرای کلوره استراحت کوتاهی کرده و گروه پس از نوشیدن آب و کمی استراحت در گوسفند سرا ادامه مسیر داده تا اینکه به آبشار بلند(جیرین اوراز ) رسیدیم و نهار را نیزدر کنار آبشار صرف کرده و به مسیر خود ادامه دادیم تا اینکه ساعت 18:00 به محل پارک خودروها رسیده ودر نهایت ساعت 19:20 پس از پیاده کردن همنوردان در شهرجدید هشتگرد و هشتگرد به نظرآباد رسیدیم.

نکته محیط زیستی برنامه : آنچه در طول این مسیر از حیث تخریب محیط زیستی دیده شد وجود گله های زیادی بود که وجود داشت بطوریکه در منطقه چراگاهی بسیار محدودی که ما حرکت کردیم تا به قله ناز برسیم بیش از 8 گله حداقل 300 راس گوسفند و بز مشاهده کردیم که بنظر می رسد این منطقه شاید برای دو گله 300 تایی مناسب باشد.

نکته مثبت محیط زیستی مشاهده شده بعلت ناشناخته و دور بودن خوشبختانه مواردی مانند آشغال ٬تخریب درختان٬ آتش سوزی مشاهده نشد.

نفرات شرکت کننده :

سرپرست و جلو دار : شریف الله سیفی

عقب دار: محمد سیفی

مسئول فنی : ارسطو آقااحمدی

مسئول امداد و نجات و محیط زیست : حسین اکبری

عکاس: آقای خالقی

گزارش برنامه: حسین اکبری

همنوردان :

 خانمها : شیرزادی – قربانی و رجبی

آقایان: عسگری – حسن پور – دین محمدی - الهی

نویسنده: بابک - ۱۳٩٤/٦/۱۱

طبق برنامه پیش بینی شده باشگاه کوهنوردی پیام، قصد صعود به قله خراسان کوه با ارتفاع 3150 متر در شهرستان ساوجبلاغ ، شهر جدید هشتگرد را داشتیم. بعد از گرد هم آمدن 21 نفر از همنوردان، ساعت 5 از نظرآباد و 5.20 از هشتگرد حرکت را بسمت شهر جدید هشتگرد آغاز نمودیم. ساعت 6.15 حرکت را از دروازه فشند با سرقدمی آقای شریف الله سیفی شروع کردیم. در ابتدای مسیر 4 نفر از دوستان به سرپرستی آقای کرملو از تیم جدا شدند. پس از کوهپیمایی آهسته و پیوسته و صرف صبحانه در میانه راه در ساعت 10.30 بر فراز قله خراسان با ارتفاع 3150 متر بودیم. ساعت 11.30 از قله مسیر برگشت را در پیش گرفته و نهایتا ساعت 15.45 در ابتدای دروازه فشند بودیم.
سرپرست برنامه،گزارش : محمدجعفر سیفی
جلودار:شریف الله سیفی
عقب دار:فرشاد رضاخانی
مسئول فنی و عکاس: ارسطو آقا احمدی

نویسنده: بابک - ۱۳٩٤/٦/۱۱

گزارش برنامه صعود به قله دماوند "5671 متر" 94/5/21.22.23

طبق برنامه از پیش تعیین شده باشگاه کوهنوردی پیام، قصد صعود به قله دماوند از جبهه جنوبی در تاریخ 5.21 .94 را بعد از اجرای یک برنامه پیش نیاز در هفته گذشته با شب مانی در قله ناز ، داشتیم.
در تاریخ 5.21 با گرد هم آمدن 17 نفر از همنوردان باشگاه کوهنوردی پیام، با یک دستگاه مینی بوس در ساعت 14.30 از هشتگرد به سمت دماوند حرکت نمودیم. در ساعت 18.30 به قرار گاه فدراسیون کوهنوردی رسیدیم و بعد از هماهنگی با 2 دستگاه نیسان وانت به سمت مسجد صاحب الزمان ادامه مسیر دادیم که راس ساعت 20 به مسجد رسیدیم و کمپ های خود را به قصد شب مانی برقرار نمودیم.
 در تاریخ 5.22 راس ساعت 4 صبح بیدار شده و ساعت 4.30 به سمت بارگاه سوم در ارتفاع 4200 حرکت را با سرقدمی آقای جلیوری و عقب داری آقای امین لو آغاز نمودیم. ساعت 9.30 دقیقه به بارگاه سوم رسیدیم و شروع به برقراری کمپ ها نمودیم. با تصمیم سرپرست قرار بر صعود شبانه به قله دماوند را داشتیم که ساعت شروع صعود نهایی 23 شب اعلام شد.

راس ساعت 23 با سرقدمی آقای جلیوری و عقب داری آقای آقا احمدی صعود خود را شروع کردیم. با صعودی آهسته و پیوسته نهایتا ساعت 7.30 صبح روز جمعه به قله دماوند با ارتفاع 5671 متر رسیدیم. به علت وزش باد شدید روی قله بعد از مدت کوتاهی به سمت بارگاه سرازیر شده و ساعت 12.30 همگی همنوردان در بارگاه سوم بودیم. بعد از استراحتی کوتاه ساعت 14 به سمت مسجد حرکت کردیم و ساعت 17.30 در مسجد سوار بر نیسان شده و به سمت مینی بوس حرکت کردیم و در انتها ساعت 22.30 به هشتگرد رسیدیم.

 

افراد شرکت کننده در برنامه :

خانمها :الهه شیرزادی،الناز زیرک،فاطمه قربانی
آقایان:رضا جلیوری، رحیم رحیمی،ارسطو آقا احمدی،شریف الله سیفی،محمد جعفر سیفی،علیرضا فلاحت پیشه،مهدی میرزاییان،فرشاد رضاخانی،شهبازی،عسگری، بهرام امین لو،کیوان آهاری، سید عزیز موسوی
عکس: رضا جلیوری، کیوان آهاری

نویسنده: بابک - ۱۳٩٤/٦/۱۱

آزاد کوه نام یکی از بلندترین قله‌های مرکزی البرز در استان مازندران با ارتفاع 4390 متر است. اسم آزادکوه توسط محلیان ساکن اطراف برای این کوه گذاشته شده‌است و شاید دلیل این نام‌گذاری این باشد که این کوه به صورت مخروطی بوده و با ارتفاعات اطراف ارتباط ندارد. نام دیگر این کوه "شاهزاده کج گردن" است و به صورت کلی چهار مسیر برای صعود به آن وجود دارد که مسیر نزدیک آن از روستای کلاک آغاز میشود. این قله تنها به وسیله یال جنوبی به دیگر قلل منطقه متصل است.

مسیر شمال شرق مسیر رایج‌ و نزدیک‌ترین مسیر صعود به قله است و از روستای کلاک بالا آغاز می‌شود و با عبور از گردنه چورن به قله می‌رسد. صعود از این مسیر در تابستان بین ۱ تا ۲ روز طول میکشد.

مسیر جنوب غرب طولانی‌ترین مسیر است و از روستای وارنگه رود آغاز می‌شود و پس از پیمایش دره وارنگه رود وارد دره شیر کمر و دشت سوتک می‌شود و با عبور از گردنه سوتک و دشت کمانکوه از طریق گردنه چورن به قله می‌رسد.

مسیر شمالی از روستای نسن آغاز می‌شود و با عبور از دشت کمانکوه و گردنه چورن به قله آزاد کوه می‌رسد. صعود از این مسیر حدود ۲ روز طول می‌کشد.

مسیر شرقی از روستای ناحیه آغاز می‌شود و با عبور از گردنه چورن به قله آزادکوه ختم می‌شود.

هیچ پناهگاهی در هیچ‌یک از راه‌ها وجود ندارد و هر کس که قصد صعود دارد باید با خود چادر حمل کند. صعود به این کوه در زمستان آسان نیست زیرا خطر ریزش بهمن وجود دارد.

آزادکوه پس از خلنو مرتفع ترین قله در البرز مرکزی است. این قله در جناح شمالی خلنو و در نزدیکی کوه های نور قرار دارد. قله سرچشمه اصلی رودخانه هراز است و در امتداد جنوبی رشته کوه وروشت تا کوه گرگ واقع شده است.

 

تیم 11 نفره باشگاه کوهنوردی پیام صبح روز چهارشنبه، 13 خرداد 94 راس ساعت 13.30 بامداد از نظرآباد و 4 بامداد از هشتگرد به سمت جاده چالوس حرکت کردیم. بعد از عبور از کرج و جاده چالوس ساعت 7 صبح به روستای وارنگه رود رسیدیم. و ساعت 7.30 حرکت خود را آغاز نمودیم.

بعد از انجام حرکت کششی و  طی مسیر یک ساعت و نیمه تصمیم به صرف صبحانه گرفتیم.با ادامه حرکت در کنار چشمه محیط بانی توقفی کوتاه نمودیم. بعد از عبور از دشت و قلل زیبای سوتک به سمت یخچال حرکت نمودیم . ساعت 15 به صرف نهار مشغول شده و سپس به سمت یخچال در هوایی ابری ادامه مسیر دادیم. پس از عبور  از یخچال ها به دریاچه زیبای کمان کوه رسیدیم که قله زیبای آزاد کوه روبرویمان قرار داشت.

با توجه به نزدیک شدن به قله سرماهو و برودت هوا با پوشیدن لباس های مناسب به مسیر ادامه دادیم. با توجه به وزش باد شدید و سرد شدن نسبی هوا سرپرست برنامه به همراه مسئول فنی جهت پیدا نمودن محل برای پربایی چادرها از سایرین از مسیر گردنه خاک سرخ عبور و محل را بازدید کردند و سپس در ساعت 18 در قسمت پایین گردنه به سمت غرب تصمیم به برپایی کمپ ها گرفتیم.

14 خرداد ساعت 5 بامداد از خواب بیدار شده و ساعت  6.10 صبح به همراهی 6 نفر از همنوردان به سمت قله حرکت نمودیم. مسیر قله دارای شیب تند و شنی بوده که به همین دلیل با قدم های آهسته طی مسیر نمودیم. در نهایت ساعت 7.50 به قله زیبای آزادکوه با ارتفاع تقریبی 4400 صعود نمودیم.

در ساعت 9.20 به محل برپایی کمپ ها رسیده و مسیر بازگشت را به همراه دیگر همنوردان از روستای کلاک در پیش گرفتیم. در طول مسییر با گروه های متعددی از استان هایی چون ایلام، آذربایجان، اصفهان، همدان و ...که از مسیر کلاک قصد صعود داشتند برخوردیم.

در ساعت 13 ظهر به روستای کلاک رسیده و به سمت پل زنگوله وشهرستان ساوجبلاغ راهی شدیم.

 

اعضای تیم : شریف الله سیفی.مهدی کاظمی.عوض امینی.ولی اله حسن پور.یداله مهدوی.کیوان اهاری.ایرج کاکاخانی.مرتضی رکوتا.مهدی آزاد فلاح.

خانم ها : پالیزدار.لیلا رجبی

سرپرست برنامه و جلو دار: شریف الله سیفی

عقب دار: کیوان آهاری

مسئول فنی:مهدی کاظمی

مسئول امداد: عوض امینی

عکاس و مسئول محیط زیست: مرتضی رکوتا

گزارش: مرتضی رکوتا.شریف الله سیفی

نویسنده: بابک - ۱۳٩٤/٦/۱۱

 

مطابق هماهنگی بعمل آمده در جلسه مورخ 94/5/27 راس ساعت 5 صبح  از هشتگرد به مقصد شلمزار حرکت نموده و طبق قرار قبلی راس ساعت 5:30 در مقصد ایستگاه شلمزار گروه دوم از نظر آباد حضور بهم رسانیدند .

راس ساعت 5:40 دقیقه در جهت قله مسیر آغاز گردید . متاسفانه بعلت تاخیر یکی از اعضاء مجبور به کند نمودن سرعت صعود شدیم تا اینکه راس ساعت 7:30 جهت استراحت  توقف نمودیم . بعد از 10 دقیقه به مسیر ادامه داده و در نهایت راس ساعت 9:30 دقیقه به قله رسیدیم . شایان ذکر است که بعلت عدم آمادگی چند تن از همنوردان  زمان صعود بطور چشمگیری افزایش داشت .

پس از حدود 45 دقیقه استراحت با توافق و هماهنگی با اعضای گروه تصمیم به ادامه راه از مسیر دکل و چشمه آب زندگانی گرفته شد . و با حرکت آرام راس ساعت 11:15 دقیقه به دکل رسیدیم .با یک استراحت 10 دقیقه ای به سمت چشمه آب زندگانی حرکت کرده و ساعت 12 به چشمه رسیدیم .

پس از استراحت 10 دقیقه ای به سمت امام زاده حرکت را آغاز نموده که در نهایت ساعت 14:15 دقیقه به انتهای مسیر رسیدیم .

افراد شرکت کننده :

1-      سرقدم : شریف اله سیفی

2-      مسئول فنی : آقای مخابری

3-      عقب دار : آقای احمدی

4-      سرپرست و عکاس : فلاحت پیشه

سایر همنوردان : خانمها : رجبی ، دهقان و بغدادی

آقایان : استاد رضا خانی ، خدادادی ، شیر دل ، حسن پور ، دین محمدی ، مویدی

با تشکر ویژه از جناب استاد رضاخانی بعلت حضور گرم و آموزش نکات مهم در حین صعود و بازگشیت از قله

روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ
ادرس:هشتگرد.شهرک ولیعصر.خیابان شهید خرازی -باشگاه میرزا کوچک خان.خانه کوهنورد شهرستان ساوجبلاغ تلفن : 44212350 026 telegram.me/payamclub inestagram.com/payamclubsavoj
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :