هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی شهرستان ساوجبلاغ
اخبار و گزارشات هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی ساوجبلاغ
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ - ۱۳٩٥/۳/٢٥

در مورخه 23/3/95 راس ساعت 19 در محل خانه کوهنورد هشتگرد ، اعضای گروه کوهنوردی البرز گرد هم امده و مجمع دوسالانه انتخاب هیئت مدیره گروه کوهنوردی البرز را برگزار کردند  که در نتیجه پس از بحث و تبادل نظر با رای اکثریت حاضرین اعضا جدید گروه به شرح ذیل انتخاب گردید و مقرر شد که در اولین جلسه هیئت نسبت به انتخاب ترکیب اعضا اقدام شود.

آقایان سید محرمعلی میر کرمانشاهی - پرویز کرمیار - مصطفی بغدادی - محمد دهقان نژاد - مجتبی نخبه زعیم -اقبال لطفی - و خانم نازیلا ابراهیمی 

چون بحث دیگری نبود جلسه راس ساعت 20 و30 دقیقه پایان رسید.

نویسنده: روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ - ۱۳٩٥/۳/٢٠

تاریخ اجرا ۱۴ و ۱۵ خرداد ۹۵ ٬

سرپرست برنامه اقایان کرمانشاهی و کرمیار ٫

تعداد شرکت کننده ۳۰ نفر ( ۲ خانم ٬ ۲۸ اقا) ٬

حرکت ساعت ۵/ ۱ ظهر روز ۱۴ / ۳/ با وسیله نقلیه اتوبوس از هشتگرد ٬ ساعت ۶ عصر همدان و استقرار چادرها و استراحت شبانه در پارک عباس اباد همدان که با توجه به داشتن وقت تعدادی از همنوردان از مناطق تاریخی این شهر بازدید کردند ۰ پس از استراحت شبانه ساعت ۴ صبح روز ۱۵/ ۳ / توسط سرپرست بیدار باش اعلام و پس از جمع اوری چادر ها بطرف پناهگاه و قله حرکت کردیم ( ساعت ۵/ ۵ صبح ) ساعت ۵/ ۷ به پناهگاه رسیدیم وپس از صرف صبحانه و استراحت کوتاه بطرف قله حرکت کردیم وساعت ۱۱ ظهر همگی گروه بدون مشکلی قله را صعود نمودند و پس از استراحت کوتاه و تهیه عکس ساعت     ۵/ ۱ به گنجنامه رسیدیم و پس از استراحت کوتاه بطرف هشتگرد حرکت کردیم ٬ ساعت ۵/ ۹ شب به هشتگرد رسیدیم و پایان برنامه 

گزارش از اقبال لطفی

نویسنده: روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ - ۱۳٩٥/۳/۱۸

 آموزش عکاسی توسط اقای سر زارع در جلسات سه شنبه های باشگاه کوهنوردی پیام ساوجبلاغ در محل خانه کوهنورد

نویسنده: روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ - ۱۳٩٥/۳/۱۸

عصر روز دوشنبه 10 خرداد ماه 95 نخستین جلسه داوری جشنواره صعود های برتر سال 94 با حضور اعضای هیئت داوری در اتاق جلسات فدراسیون برگزار گردید.

اعضای هیئت داوری عبارت بودند از : حسن نجاریان ، امیرحسین جابر انصاری ، ناصر جنانی ، یونس رضاخانی و پروین رضایی.

همچنین مقرر شده است این جشنواره دراوایل تیرماه سال جاری برگزار شود.

نویسنده: روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ - ۱۳٩٥/۳/۱۸

 

روز جمعه مورخ 7/3/95

محل شروع : هشتگرد

مقصد : سیباندره

تعداد نفرات : 1 نفر ( محمد کرمیار )

سیبان دره یکی از روستاهای بکر و زیبا از توابع دهستان برغان بخش چندار می باشد . این منطقه در ۳۶ درجه شمالی و ۵۰ درجه شرقی در شمال شرقی شهرستان ساوجبلاغ واقع شده است منطقه سیبان دره منطقه ایست کوهستانی که دو رشته کوه با دیواره های صخره ای زیبا دو طرف شرق و غرب این منطقه را احاطه نموده است. 
رودخانه ای چشمگیر در کف دره قرار دارد که پس از عبور از روستای ورده بهرودخانه برغان منتهی می گردد . جاده مواصلاتی در دیواره غربی دره پس از عبور از پستی و بلندی های کوهستان با چشم اندازی زیبا به روستا ختم می شود

اگر از سمت کرج حرکت نمایید راه منتهی به این روستا از اتوبان کرج قزوین خروجی کردان بوده که به جاده برغان متصل می گردد و درانتهای روستای جلنگدار و نرسیده  به روستای علاقبند سمت چپ جاده به طرف بالاست و این روستا در دامنه کوههای البرز قرار گرفته و دارای آب و هوای سرد خشک می باشد و موقعیت جغرافیایی از شمال به کوههای طالقان و از جنوب به روستای سرهه و از شرق به روستای سنج و وامکوه و از غرب به گلین رود و  اغشت منتهی است . فعالیت مردم روستا در امر کشاورزی و دامداری می باشد و عمده محصولاتشان هم گردو، توت .آلبالو و..  است و جمعیت روستا حدود 70 خانوار و بالغ بر 175 نفر میباشد.

 برنامه رکابزنی به روستای سیباندره به صورت تمرین یکروزه و انفرادی انجام گردید.

ساعت حرکت از هشتگرد 6:30 صبح و پس از عبور از داخل شهر هشتگرد به سمت میدان صنعت و در نهایت با ورود به اتوبان قزوین تهران برنامه آغاز گردید.در ساعت 7:30 از خروجی جنب رودخانه کردان از اتوبان خارج شده و به سمت شهر کوهسار مسیر جنوبی شمالی را رکاب زدم.

پس از حدود سی دقیقه رکابزنی به شهر کوهسار رسیده و مسیر سمت راست را به سمت کردان ادامه داده و پس از ورود به دوراهی کردان و پس از دور زدن میدان به سمت جاده اصلی برغان حرکت کردم.

ابتدای صبح جاده خلوت و عبور و مرور ماشینها به تعداد اندک صورت می گرفت. پس از گذشتن از سراشیبی و سربالایی در جاده و عبور از روستای جلنگدار  به دوراهی رسیده و سمت چپ را ادامه دادم و به جاده اصلی ورده پیوستم.

هنگامی که از سربالاییهای جاده عبور می کردم صدای پرندگان نیز با ریتم خاصی رکاب دوچرخه را دنبال نموده و شروع به آواز خواندن کردند که با همراهی صدای پرندگان و تصویر زیبای طبیعت خستگی را از تن حسابی به در کرد.

نرسیده به امامزاده و در انتهای مسیر جاده ورده نیز تابلوی روستای سیبان دره نمایان بود که 8 کیلومتر مسیر سربالایی و جاده بسیار خوب و خلوت و آسفالت پیش رو را نشان می داد.

با سربالایی ها و شیبهایی که در جاده بود حدود 80 درصد مسیر را باید با سرعت بسیار کم و دنده های سبک حرکت نمود تا بتوان ضمن تقسیم انرژی، از زیباییهای طبیعت نیز بهره کافی برد.

در ابتدای مسیر روستایی قرار دارد که می توان مایحتاج و وسایل خوراکی را در صورت امکان تهیه نمود.من نیز با توجه به اتمام آب نوشیدنی یک بطری آب معدنی تهیه نمودم و با خداحافظی از مغازه دار به مسیر خود ادامه دادم و در چند نقطه نیز جهت استراحت ایستادم که یکی از توفقفها به خوردن صبحانه و آبمیوه ختم گردید.

در ساعت 10 صبح نیز برنامه رکاب زنی رفت من به پایان رسید و به روستای سیبان دره رسیدم.

در آنجا ضمن استفاده از یکی از باغهای زیبای دوستان تا ساعت 17 عصر استراحت نموده و نهار را صرف کردم و به مسیر برگشت ادامه دادم که اکثر مسیر تا دوراهی کردان به سمت شیب پایین بود که علی رغم شلوغی مسیر زمان زیادی را تا هشتگرد طول نکشید که رسیدم.

ساعت 18:30 در هشتگرد بودم و به برنامه خود پایان دادم.

کل مسیر طی شده در برنامه حدود 70 کیلومتر بود.

باسپاس

محمد کرمیار

 
نویسنده: روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ - ۱۳٩٥/۳/٤

 آخرین اردوی انتخابی تیم هیمالیانوردی استان البرز در منطقه یخچال شمالی سبلان با حضور ناظر محترم فدراسیون کوهنوزدی اقای سید واسع موسوی ، پزشک تیم اقای دکتر سلیم زاده و 9 نفر از کوهنوردان به سرپرستی اقای یونس رضاخانی در روزهای 29و 30 اردیبهشت ماه 95 برگزار گردید.

اسامی اعضای تیم اعزامی به قله تریشول در کشور هندوستان بزودی پس از ارسال گزارش ناظرین محترم فدراسیون کوهنوردی در دو اردوی پایانی اعلام خواهد شد.

اردوی ماقبل آخر در قله دماوند به سرپرستی اقای رضاخانی برگزار گردید.

شایان ذکر است که 9 نفر از اعضای باشگاه کوهنوردی پیام ساوجبلاغ در این اردوها شرکت داشته که 3 نفر در دو اردوی اخر و انتخابی حاضر بودند.

نویسنده: روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ - ۱۳٩٥/۳/٤

اولین برنامه پیاده روی در طبیعت با همکاری دانشگاه ازاد اسلامی واحد هشتگرد و کار گروه دانشجویی هیئت کوهنوردی شهرستان ساوجبلاغ  و با همیاری دوستان کوهنورد باشگاه کوهنوردی پیام ساوجبلاغ در روز جمعه مورخه 31اردیبهشت 95 بمناسبت سالروز تشکیل دانشگاه ازاد اسلامی در منطقه عمومی دربند ولیان شهرستان ساوجبلاغ و با حضور 42 نفر از دانشجویان و کارکنان واحد هشتگرد و 6 نفر از کوهنوردان باشگاه کوهنوردی پیام ساوجبلاغ برگزار گردید.

با شروع این برنامه فصل جدیدی در برنامه های دانشگاه آزاد هشتگرد آغاز و تیم کوهنوردی واحد هشتگرد رسما کار خود را از ان تاریخ شروع کرد. تدوین برنامه های آینده نیز انجام شد و مقرر گردید که بعد امتحانات نیمسال گروه کوهنوردی دانشجویی هشتگرد بصورت مستقل به کار خود ادامه دهد.

گزارش از سرپرست برنامه اقای محمد کرمیار.

روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ
ادرس:هشتگرد.شهرک ولیعصر.خیابان شهید خرازی -باشگاه میرزا کوچک خان.خانه کوهنورد شهرستان ساوجبلاغ تلفن : 44212350 026 telegram.me/payamclub inestagram.com/payamclubsavoj
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :