هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی شهرستان ساوجبلاغ
اخبار و گزارشات هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی ساوجبلاغ
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: بابک - ۱۳٩۳/۱٠/۱۳

گزارش برنامه صعود به قله ملین دو هاله 93/10/5

 

 

 

طبق برنامه پیش بینی شده در جدول سه ماهه زمستان سال 93 قصد صعود به قله ملین دوهاله واقع در شرق روستای مهران طالقان با ارتفاع 3100 متر را داشتیم. روستای مهران در منطقه بالا طالقان بعد از روستای جوستان و قبل از روستای دیزان در دره بین دو کوه واقع شده است .قله دو هاله درست در ضلع جنوبی روستا قرار دارد به طوری که از  جاده بالای ده و خود  روستا کاملا دیده می شود .وجه تسمیه دوهاله نیز مشابه دو برار است با این توضیح که در گذشته برای حمل بار از وسیله ای شبیه خورجین  استفاده می کردند که روی چهارپا قرار می گرفت و هر طرف از این وسیله را هاله می نامیدند .قله دوهاله به دلیل شباهت به این وسیله اینگونه نامگذاری شده است .

با حضور 16 نفر از کوهنوردان درتاریخ 93.10.05 ساعت 5:10از روبروی اداره پست هشتگرد به سمت روستای مهران به راه افتادیم. ساعت 7.20 وارد روستاشده و بعد از آماده شدن افراد به دلیل وجود برف فراوان در منطقه ساعت 7:35 حرکت خود را آهسته و پیوسته آغاز نمودیم.

بعد از 1.5 ساعت برف کوبی در شیبی تند در مکانی مسطح برای صبحانه توقف نمودیم. سپس در مسیری که شامل سنگ های ترکیبی بود با راهنمایی آقای جلیوری و آقای عباس پور ادامه مسیر دادیم و در نهایت ساعت 1:50 تمامی افراد موفق به صعود به قله ملین دو هاله شدیم. سپس مسیر برگشت را در پیش گرفته و ساعت 18 به مبدا حرکت رسیدیم.

لازم به ذکر است از ابتدای برنامه در مورد نوع گام برداری در مسیر ها و شیب های برفی، نوع حرکت روی سنگ های ترکیبی در زمستان، نحوه استفاده از طناب و گره ها، نحوه حمایت و روش های تعیین جهت با استفاده از سایه اجسام آموزش هایی از طرف آقای جلیوری انجام پذیرفت.

سرپرست برنامه-جلودار-گزارش : رضا جلیوری
عقب دار: جلال عباس پور
مسئول فنی: مرجان حیدرزاده
عکس : محمد مویدی- مرتضی رکوتا
افراد شرکت کننده : رضا جلیوری- امید جوکار-ارسطو و محمد آقا احمدی- سعید پالیزدار- نادر یوسفی- اسدی- مهدی فلاح-داریوش سلطانپور- مرتضی رکوتا- قدرچی- بهرام امین لو- محمد مویدی- جلال عباس پور- زهرا مویدی- مرجان حیدرزاده-

روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ
ادرس:هشتگرد.شهرک ولیعصر.خیابان شهید خرازی -باشگاه میرزا کوچک خان.خانه کوهنورد شهرستان ساوجبلاغ تلفن : 44212350 026 telegram.me/payamclub inestagram.com/payamclubsavoj
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :