هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی شهرستان ساوجبلاغ
اخبار و گزارشات هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی ساوجبلاغ
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: بابک - ۱۳٩٤/٢/٢

می توانیم این دو روز تعطیلی آخر هفته   به فرصتی برای گفتگو در زمینه‌ی هوای پاک با خانواده، اطرافیان، و غریبه‌هایی که در جاده‌ها و باغ‌ها و بوستان‌ها می‌بینیم بدل کنیم.

 * در مورد مشکلات آلودگی هوا با آشنا و غریبه گفتگو کنید و به جای کلی‌گویی یا فخر فروشی یا اظهار نا امیدی، راه‌های ساده‌ی در دسترس ارایه دهید.

 * در هر محیط خارج از خانه که می‌نشینید، اطراف خود را به شعاع ده متر از زباله‌ها تمیز کند و این کار را به دیگران هم توصیه کنید.

 * در جایی که می‌نشینید، پوشش گیاهی را لگدمال و خراب نکنید.

 * به همه بگویید که آتش روشن کردن در طبیعت کاری است زیانمند، و نالازم.

 * پلاستیک‌ها، شیشه، بطری‌های نوشابه، و قوطی‌های کنسروی را با خودتان به شهر (ترجیحا شهرهای بزرگ) بیاورید؛ قرار دادن آن‌ها در سطل‌های زباله‌ی بین شهری  می‌تواند به معنای رها کردن آن‌ها درطبیعت همان نزدیکی‌ها باشد! زیرا محل دفن زباله‌های بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک، دره‌ها و دشت‌های همان نزدیک است، و بازیافت کنندگان هم معمولا در نقاط دور از شهرهای بزرگ فعالیت ندارند.

همه  اینها عواملی هستند که به نوعی باعث آلودگی هوا می شوند .کاشت درخت وافزایش پوشش گیاهی یکی از بهترین راههای مقابله با آلودگی هوا به ویژه در نزدیکی شهرهای بزرگ مثل تهران می باشد.افزایش زباله نیز یکی دیگر از راههای آلوده کردن هوا میباشد اما اثر خود را اندکی دیرتر بر زمین میگذارد البته به نظر ما اینگونه می آید وفکر میکنیم همه چیز جذب طبیعت می شود. در صورتی که در واقع اینگونه نیست. بهتر است با طبیعت مهربان باشیم

روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ
ادرس:هشتگرد.شهرک ولیعصر.خیابان شهید خرازی -باشگاه میرزا کوچک خان.خانه کوهنورد شهرستان ساوجبلاغ تلفن : 44212350 026 telegram.me/payamclub inestagram.com/payamclubsavoj
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :