هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی شهرستان ساوجبلاغ
اخبار و گزارشات هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی ساوجبلاغ
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ - ۱۳٩٤/۸/۱

 

1( سرپرست و راهنما: آقایان پرویز کرمیار و فقیه عبدالهی

2( تعداد شرکت کنندگان 24تن)22تن آقا و 2تن خانم

3( حرکت از محل اداره ورزش و جوانان ساوجبالغ ساعت 5صبح مورخه ی 94/07/23با یک دستگاه میدل باس

4(مسیر حرکت جاده چالوس ،مرزن آباد،کالردشت،کردی چال،جنگل ،نمک آبرود

5( ساعت 8 صلح استراحت و صرف صبحانه در پل زنگوله جاده چالوس

6( ساعت 11صبح پیاده شدن از میدل باس در کردی چال و آماده کردن کوله ها و وسایل الزم و راهنمایی و توضیحات راهنما که از ساکنین محلی بوده حرکت به طرف جنگل

7( پس از گذر از جنگل که بارندگی شب قبل لطافت و زیبایی خاصی به جنگل بخشیده بودبه محلی به نام تاریک دره رسیده که بارش باران شروع شد و همنوردان با وسایل الزم که همراه داشتندنسبت به پوشش خود و کوله ها اقدام و ادامه مسیر دادند.

8( ساعت 13/30در حالیکه باران متوقف شده بودگروه به محلی که چشمه و آبشار زیبایی داشت رسیده و به استراحت و صرف نهار پرداخت.


9( ساعت 14/30گروه به حرکت ادامه داده تا به رودخانه پرآب و خروشانی که با زیبایی خاصی از دل جنگل میگذشت رسید که به گفته ی راهنما از کوههای علم کوه سرچشه میگیردو پل چوبی برروی آن نصب بود که به پل دو راهی لتک معروف بوده رسیده وگروه ادامه مسیر داد.

10( ساعت 18 گروه به محلی به نام لجنی رسیده که به گفته ی راهنما در زمان های گذشته در اینجا قهوه خانه ای بوده که محل استراحت کاروان ها و افراد عبوری به کالردشت و نمک آبرود و حتی طالقان بوده که گروه در این محل چادرها را برپا و مستقر نموده و شب به استراحت پرداختند. شب زیبا و هوای دلنشین بخصوص صدای رودخانه در سکوت شب عظمت و غرش آن بیشتر نمایان بود.

11( صبح جمعه 94/07/24ساعت 5 صبح توسط راهنما بیدار باش اعالم نموده واعضا پس از جمع آوری چادرها ساعت 6 صبح ادامه مسیر دادند.


12( ساعت 9 صبح به محلی به نام هزار چشمه رسیدیم که چشمه ی زیبایی وجودداشت مدتی استراحت کرده و به مسیر ادامه دادیم.

13( گروه ساعت 13/30به نزدیکی نمک آبرود و تله کابین رسیده که بارندگی شدیدی شروع شده به نحوی که ادامه مسیر ممکن نبود و در زیر آالچیق ها مدتی توقف کرده و در حالیکه بارش باران شدید همچنان ادامه داشت با خط 2 تله کابین به طرف پایین حرکت نمود.

14( ساعت 15 بطرف هشتگرد حرکت کرده و با توجه به بارندگی شدید و ترافیک جاده چالوس ساعت 9 شب به هشتگرد رسیده و برنامه پایان یافت.

گزارش : اقبال لطفی

روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ
ادرس:هشتگرد.شهرک ولیعصر.خیابان شهید خرازی -باشگاه میرزا کوچک خان.خانه کوهنورد شهرستان ساوجبلاغ تلفن : 44212350 026 telegram.me/payamclub inestagram.com/payamclubsavoj
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :