هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی شهرستان ساوجبلاغ
اخبار و گزارشات هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی ساوجبلاغ
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ - ۱۳٩٤/۸/۱٦

دوره آموزش مقدماتی جهت یابیِ، کار با قطب نما و نقشه خوانی ، در مورخه14 و15 آبان ماه در باشگاه پیام با شرکت 12 نفر از اعضای این باشگاه برگزار شد.

دراین دوره که از 8 صبح روز پنج شنبه 14 آبن ماه در محل خانه کوهنورد شهرستان ساوجبلاغ برگزار گردید، آقای مهدی سهیل فرید مدرس این دوره آموزشی، مباحث و سر فصل های جزوه اموزشی جهت یابی ، کار با قطب نما و نقشه خوانی فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورشی را تدریس کردند.

صبح رروز پنج شنبه، با مباحث جهت یابی سنتی و بدون ابزار شروع وبا بحث مقیاس و نقشه و نقشه توپوگرافی ادامه پیدا کرد و قبل از زمان استراحت ظهر، مبحث یو تی ام به اتمام رسید.

بعد از ظهر پس از استراحت یک ساعته بحث گرا و کار با قطب نما  و تکنیک های استفاده از قطب نما و نقشه در طبیعت ادامه پیدا کرد و اقای سهیل فرید ، مدرس این دوره ، مباحث تئوری را تا ساعت 18 به کاراموزان  تدریس کردند. و با تعیین نقطه یو تی ام ، قرار شد تا فردا صبح ساعت 8 در محل مشخص شده کار اموزان حضور یابند.

صبح روز جمعه ، 15 ابان ماه ، کاراموزان با نقشه خوانی به محل مورد نظر در سیراب هیو ، در شهرستان ساوجبلاغ رفتند و راس ساعت 8 صبح پس از انجام تمرین و گرم کردن وارد کوهستان شدند.

مرور درس های روز قبل ، کالیبره کردن قدم ها در سطوح شیبدار و مسطح، قدم زدن و تبدیل به متر و انجام عملی مباحث دیروز و ارائه جزییات بیشتر درس توسط مدرس و گفتن مطالب تکمیلی در دستور کار قرار گرفت.

قانون انگشت شست ، گرا گیری و استفاده از نقشه و قطب نما توسط کار اموزان در کوهستان انجام شد ، پس از صرف میان وعده ، ساعت 30و12 به سمت پارکینگ محل ورود حرکت کردند. در انجا مدرس، از شرکت کنندگاه آزمون کتبی و عمل موقعیت یابی با یو تی ام گرفتند و40/14 دقیقه برنامه به اتمام رسید.

گزارش  و عکس : بهنام الهی 

روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ
ادرس:هشتگرد.شهرک ولیعصر.خیابان شهید خرازی -باشگاه میرزا کوچک خان.خانه کوهنورد شهرستان ساوجبلاغ تلفن : 44212350 026 telegram.me/payamclub inestagram.com/payamclubsavoj
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :