هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی شهرستان ساوجبلاغ
اخبار و گزارشات هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی ساوجبلاغ
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ - ۱۳٩٤/۱٠/٦

هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد به مناسبت پاسداشت روز جهانی کوهستان همایشی را با حضور کوهنوردان ، سمن ها ، مسئولین و سازمانها و دانشجویان برگزار کردند.

در این برنامه که در تاریخ 29/9/94  ساعت 16/30 با پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی و تلاوت ایاتی چند از  قران کریم شروع شد ابتدا جناب اقای میرزایی معاونت فرهنگی دانشگاه ازاد اسلامی واحد هشتگرد به سخنرانی پرداختند و ضمن خوشامد گویی به  میهمانان بر همکاری بین دانشگاه و جامعه ورزشی تاکید کردند.

 

پس از ایشان مهندس فرزین ، مدیر کل منابع طبیعی و ابخیز داری استان البرز از مشارکت فرهیختگان استان در محیط زیست به عنوان فاکتوری مهم و اساسی یاد کردند . همچنینی ایشان در سخنان خود از زمین خواری در کوهستانهای استان البرز به عنوان نکته ای منفی یاد کرده و پرونده های زیاد زمین خواری در دادگاه را دلیلی بر این ادعا اعلام کردند.دانش اموزان دبستان غیر دولتی مهر مادر در ادامه برنامه سرودی را اجرا کردند و پس از انها مهندس رمضانی رییس انجمن کوهنوردی دانشگاه ازاد کشور صحبت هایی را در مورد شکل گیری رشته کوهنوردی در دانشگاه ازاد و تشکیل انجمن کوهنوردی در دانشگاه و برنامه ریزی با اساتید کوهنوردی استان تهران ایراد کردند.

مهندس رمضانی از عزم جدی دانشگاه ازد برای  حضور در رشته کوهنوردی صحبت کردند و اعلام کردند با همکاری فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی زمینه اموزش دانجشویان و برنامه ای کوهنوردی را در واحد ها  اماده میکنند .

ایشان گفتند که : تا به حالا در دانشگاه ازاد اولویت با ورزشهایی چون فوتبال و والیبال بود و حضور در مسابقات و لیگ ها ولی از سال گذشته وبا تشکیل انجمن کوهنوردی دانشگاه ازاد ، تصمیم بر حضور موثر در این ورزش داریم.

ایشان کوهنوردی را ورزشی انسان ساز معرفی کردند که تاثیر مثبت بر انسان دارد و بر عملکرد دانشجویان می تواند مفید باشد.

نوجوانان کهنورد ارزو عسگری و مهر افرین مویدی به اجرای شعر و دکلمه پرداختند.

اقای عباس محمدی مدیر عامل دیدبان کوهستان سخنران بعدی برنامه بودند که در موردتاثیر خواست عمومی و فشارهایی اجتماعی در حفظ محیط زیست و فاجعه زیست محیطی به عنوان عاملی تهدید کننده بشریت عنوان کرد.

مهندس نیک کار رییس اداره محیط زیست شهرستان ساوجبلاغ در مورد پیشینه نامگذاری روز جهانی کوهستان صحبت کردند که در سال 2002 از طرف سازمان ملل برای حمایت از کوهستان و تلنگری بر جامعه جهانی برای حفظ این منابع تجدیدی پذیر اعلام شد وه از سال 2003 و 11دسامبر این مراسم برگزار شد.و در اخر از هیئت کوهنوردی شهرستان ساوجبلاغ برای همکاری های زیست محیطی تشکر و قدر دانی کردند.

در اخر برنامه اقای مهران غلامی به اجرای تک نوازی تار پرداختند .

پس از پایان برنامه میهمانان حاضر که بیش از 250 نفر  از کوهنوردان استانهای قزوین البرز تهران ، مسولین اعضای تشکل ها و سمن ها  بودند  پذیرایی شدند که انار دان شده تدارک دیده شده باعث شگفتی میمهمانان بود.

 

 

روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ
ادرس:هشتگرد.شهرک ولیعصر.خیابان شهید خرازی -باشگاه میرزا کوچک خان.خانه کوهنورد شهرستان ساوجبلاغ تلفن : 44212350 026 telegram.me/payamclub inestagram.com/payamclubsavoj
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :