هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی شهرستان ساوجبلاغ
اخبار و گزارشات هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی ساوجبلاغ
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ - ۱۳٩٤/٩/٢٥

دوره آموزشی هواشناسی کوهستان در روز پنجشنبه مورخه 19/09/1394 در محل خانه کوهنوردان هشتگرد برگزار گردید.

این دوره با مدرسی آقای محسن هاشم نژاد از کارشناسان ارشد سازمان هواشناسی استان زنجان و مدرس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با مباحث مندرج درطرح درس فدراسیون کوهنوردی تدریس گردید.

از جمله مطالبی که مورد آموزش قرار گرفت :

عوامل افزایش ریسک , ترکیبات جو , انواع طبقه بندی ابرها , معرفی ابرها و اشکال آنها, تصاویر و فیلمهای مختلف در خصوص نوع ابرها و پدیده های رخ داده شده پس از تشکیل ابرهای مختلف, چگونگی مقابله با رعد و برق در ارتفاعات , عوامل کاهش دهنده دید در کوهستان , دما و دگرگونی های دما, فشارهوا ,توده و جبهه هوا, باد و غیره....

همچنین لازم به ذکر است  مطالب آموزشی با بهره گیری از تصاویر و مستندات ارائه شده توسط مدرس درک بهتری از موضوعات عنوان شده را در برداشت.

از جمله نکات قابل توجه حضور دبیر هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان البرز جناب آقای یونس رضا خانی  در خلل این کلاس که باعث ایجاد روحیه مضاعف در نفرات شرکت کننده در دوره بود .

درانتهای کلاس نیز آزمون کتبی از مطالبی که مورد آموزش قرار گرفته بود برگزار گردید  و این دوره به اتمام رسید.

جا داره از جناب آقای هاشم نژاد تقدیر و تشکر فراوانی به سبب جدیت درآموزش تمام و کمال مطالب در خصوص هواشناسی کوهستان را داشته و توفیق روز افزون از درگاه خداوند منان برای ایشان خواستاریم.

   عکس و گزلرش برنامه : بهرام امین لو

 

روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ
ادرس:هشتگرد.شهرک ولیعصر.خیابان شهید خرازی -باشگاه میرزا کوچک خان.خانه کوهنورد شهرستان ساوجبلاغ تلفن : 44212350 026 telegram.me/payamclub inestagram.com/payamclubsavoj
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :