هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی شهرستان ساوجبلاغ
اخبار و گزارشات هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی ساوجبلاغ
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ - ۱۳٩٤/۱٠/٢٤

طبق روال سه شنبه های هر هفته ، ساعت 18 در خانه کوهنورد هشتگرد ، کوهنوردان باشگاه کوهنوردی پیام دور هم جمع می شوند تا برنامه های اجرا شده خود را مرور و گزارش کنند.

در مورخه 22/10/1394 جلسه به ریاست اقای محمد جعفر سیفی شروع شد و ایشان در ابتدا سخنانی را د رمورد رشد و تکامل در زندگی  و انسان مطرح نمودند و پس از صحبت های ایشان ، اقای شریف اله سیفی گزارش برنامه صعود به قله ملین دو هاله در شهرستان طالقان که جمعه پیشین اجرا شده بود را ارائه نمودند.

 

در پایان سخنان اقای سیفی ، کارگروه محترم فرهنگی هیئت کوهنوردی استان البرز وارد خانه کوهنورد شدند .

اقای رضا خانی رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان ساوجبلاغ ، ضمن عرض خیر مقدم و خوش امد گویی خدمت میهمانان ، به معرفی این دوستان پرداختند و  همچنین توضیحاتی در مورد خانه کوهنورد و تشکیلات کوهنوردی ساوجبلاغ برای هیئت کارگروه ایراد کردند.

سرکار خانم الناز زیرک ، مسئول کارگروه فرهنگی هیئت کوهنوردی شهرستان ساوجبلاغ ، پس از دعوت اقای رضا خانی ، در مورد فعالیت های کارگروه خود توضیحاتی را ارائه دادند .

 خانم زیرک در سخنانشان به علاقه خود به کتابداری و پیشنهاد دایر نمودن کتاب خانه به هیئت ریسه و روند شروع به کار خود را شرح دادند.

 ایشان همچنان گفتند که در کتابخانه خانه کوهنورد هشتگرد بیش از 200 جلد کتاب وجود دارد که  در زمینه های مختلف اعم از اطلاعات عمومی و ادبیات تا کتب تخصصی کوهنوردی و سنگ نوردی . همچنین در این مکان مجلات تخصصی کوه و گزارشات صعود های هیئت نیز آرشیو می شوند.

اقای دکتر عباس مصطفوی عضو هیئت رئیسه هیئت کوهنوردی شهرستان ساوجبلاغ  سخنران بعدی بودند که ضمن خیر مقدم و خوش امد گویی سخنانی را در مورد اهمیت خانه کوهنورد و تشکیل ان بیان کردند.

جناب آقای تخیری ، عضو کارگروه فرهنگی استان البرز نیز صحبت هایی را ارائه فرمودند . جناب تخیری در صحبت های خود به اهمیت همکاری بین کوهنوردان و کارگوه فرهنگی اشاره نموند .

اقای تخیری گفتند : نیاز داریم با برنامه ریزی هایی در کنار یکدیگر باشیم و موثر باشیم در پیشرفت فرهنگی در جامعه کوهنوردی استان و کشور.

ایشان در ادامه برنامه کارگروه فرهنگی هیئت استان را شرح دادند و در مورد نشریه پیک کوهستان البرز توضیحاتی دادند : شماره یک نشریه پیک کوهستان البرز به صورت الکترونیکی منتشر شده که در سایت استان موجود است و مراحل چاپ فیزیکی نشریه انجام شده است. در این نشریه نگاهی چالشی  و ترویجی به سرنوشت کوهنوردی داریم . و نشریه پیک کوهستان البرز جایی برای مشارکت کوهنوردان در این مسیر فرهنگی می باشد. در شماره اول نشریه ، بحت اسکای رانینگ را بصورت چالشی مطرح کردیم که ایا می شود به این رشته ماهیتی کوهنوردی نگاه کرد یه خیر . در شماره دوم که در  مراحل اماده سازی و انتشار هست ، دو چالش مهم را مطرح کردیم .یکی نگاهی جدید و نو به کوهنوردی و هیمالیا نوردی ، صعود های مستقل و با قدرت از کوهنوردان مد نظر بوده . نگاهی که به دنبال یک کوهنوردی پویا  و زنده می باشد و از تکرار روش قدیم پرهیز  و کار و شیوه ای نو در مجموعه کوهنوردی میخواهد اضافه کند.

چالش دیگر ، بحث در مورد جان پناه ها و پناه گاه ها می باشد . که ایا بودن این مکان ها صحیح میباشد یا خیر.

ایشان در ادامه صحبت های خود به ایجاد کتاب خانه در در ارتفاع ها به عنوان برنامه کارگروه اشاره کردند که در انجام این کار، کتابخانه جان پناه کهار راه اندازی شده.

ایشان در اخر ، قول اهدا 50 جلد کتاب به عنوان هدیه به کتاب خانه ، خانه کوهنورد هشتگرد را دادند و ضمن تکرار درخواست کمک و همیاری در نشریه پیک کوهستان البرز ، از دوستان علاقه مند و صاحب فن  دعوت به همکاری نمودند.

در ادامه ، مدراک دوره های سنگ نوردی پیشرفته و کلاس نقشه خوانی و جهت یابی به کوهنوردانی که شرکت کرده بودند و نمره قبولی را کسب کرده بودند همراه با تشویق حاضرین اهدا شد.

سرکار خانم مازندرانی ،  عضو کارگروه فرهنگی هیئت کوهنوردی استان البرز نیز در صحبت هایشان به اهمیت حضور بانوان کوهنورد در فعالیت های فرهنگی و هنری اشاره داشتند و از بانوان کوهنورد خواستند تا در شماره سوم پیک کوهستان البرز که میخواهد نگاهی ژرف  و چالشی به حضور بانوان در ورزش کوهنوردی داشته باشد ، کمک و همیاری داشته باشند.

در ادامه جلسه اقای گرگین نیز صحبت هایی را ایراد نمودند و پس ازاشان دبیر جلسه اقای سیفی ، از اقای ارسطو اقااحمدی  درخواست کردند تا به برنامه جمعه اینده که در قله شصت مردان می باشد توضیحاتی را به عنوان سرپرست ارائه کنند.

در اخر ،  از میهمانان و حاضرین در جلسه با چای و میوه وشیرینی پذیرایی شد و جلسه به پایان رسید.

 

روابط عمومی هیئت کوهنوردی وصعودهای ورزشی شهرستان ساوجبلاغ

روابط عمومی هیئت کوهنوردی ساوجبلاغ
ادرس:هشتگرد.شهرک ولیعصر.خیابان شهید خرازی -باشگاه میرزا کوچک خان.خانه کوهنورد شهرستان ساوجبلاغ تلفن : 44212350 026 telegram.me/payamclub inestagram.com/payamclubsavoj
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :