گزارش برنامه صعود به قله پورا 94/2/11

موقعیت جغرافیایی:قله پورا به ارتفاع 2900متراز قله های البرز مرکزی در استان البرز و شمال ‌شرق شهرستان کرج و کیلومتر 15 جاده چالوس قرار دارد و موقعیت جغرافیایی قله از جنوب به روستای کندر ، از شمال به روستای ارنگه ، از غرب به روستای آدران و از شرق به قله پهنه سار ختم می شود .. برای صعود به این قله چندین مسیر از جمله روستای ارنگه،روستای کندر وجاده چالوس را میتوان متصور شد.بر پایه برنامه تقویمی باشگاه کوهنوردی پیام برای صعود به قله پورا تیم شرکت کننده شامل 22 نفر در تاریخ 94/2/11 جمعه ساعت 6 صبح از مقابل اداه پست هشتگرد با 1 دستگاه مینی بوس و 1 دستگاه سواری شخصی دستگاه  مسیر جاده چالوس را در پیش گرفتیم.

قبل از روستای آدران سمت راست جاده را به سمت روستای ارنگه تغییر مسیر داده و پس از گذر از چند پیچ تند به روستای زیبای ارنگه رسیدیم . پس از پارک خودروها و معرفی دو راهنما که با هماهنگی قبلی مسئولت راهنمایی تیم را داشتند با جلوداری آقای جواد نجفی و عقب داری آقای مهدی کاظمی  ساعت 7:50 در هوایی گرم صعود خود را آغاز نمودیم . پس از 1 ساعت صعود و قرار گرفتن بر روی یال اصلی در ساعت 8:50 برای صرف صبحانه استراحتی کوتاه نمودیم.

 

 

بعد از ادامه مسیر و گذشتن از یک مسیر سنگی منتهی به قله ساعت 11:05 همگی اعضای گروه بر فراز قله پورا بودیم و بعد از توقفی نیم ساعته بر روی قله به سمت مبدا سرازیر شدیم که نهایتا ساعت 14 همگی به پارکینگ رسیدیم. 


سرپرست و گزارش : مرجان حیدرزاده
کمک سرپرست: مهدی کاظمی
مسئول فنی: شریف الله سیفی
مسئول امداد: امید جوکار
راهنمایان برنامه : احمد حقیقی-جواد نجفی

همنوردان شرکت کننده : مهدی کاظمی.شریف الله سیفی.حسن سیفی.امید جوکار.آریانژاد.محمود عسگری.میرزاییان.ابوالفضل بلبلی.عوض امینی. اسدالله عاشوری.نادر یوسفی.عبدی.عزیز موسوی.مسعود آقایی.فرشاد رضاخانی.بهنام الهی.صابری.علیرضا حسینی.حسین اکبری.مژگان خلیفی.لیلا رجبی.مرجان حیدرزاده

/ 0 نظر / 12 بازدید