به بهانه هوای پاک

می توانیم این دو روز تعطیلی آخر هفته   به فرصتی برای گفتگو در زمینه‌ی هوای پاک با خانواده، اطرافیان، و غریبه‌هایی که در جاده‌ها و باغ‌ها و بوستان‌ها می‌بینیم بدل کنیم.

 * در مورد مشکلات آلودگی هوا با آشنا و غریبه گفتگو کنید و به جای کلی‌گویی یا فخر فروشی یا اظهار نا امیدی، راه‌های ساده‌ی در دسترس ارایه دهید.

 * در هر محیط خارج از خانه که می‌نشینید، اطراف خود را به شعاع ده متر از زباله‌ها تمیز کند و این کار را به دیگران هم توصیه کنید.

 * در جایی که می‌نشینید، پوشش گیاهی را لگدمال و خراب نکنید.

 * به همه بگویید که آتش روشن کردن در طبیعت کاری است زیانمند، و نالازم.

 * پلاستیک‌ها، شیشه، بطری‌های نوشابه، و قوطی‌های کنسروی را با خودتان به شهر (ترجیحا شهرهای بزرگ) بیاورید؛ قرار دادن آن‌ها در سطل‌های زباله‌ی بین شهری  می‌تواند به معنای رها کردن آن‌ها درطبیعت همان نزدیکی‌ها باشد! زیرا محل دفن زباله‌های بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک، دره‌ها و دشت‌های همان نزدیک است، و بازیافت کنندگان هم معمولا در نقاط دور از شهرهای بزرگ فعالیت ندارند.

همه  اینها عواملی هستند که به نوعی باعث آلودگی هوا می شوند .کاشت درخت وافزایش پوشش گیاهی یکی از بهترین راههای مقابله با آلودگی هوا به ویژه در نزدیکی شهرهای بزرگ مثل تهران می باشد.افزایش زباله نیز یکی دیگر از راههای آلوده کردن هوا میباشد اما اثر خود را اندکی دیرتر بر زمین میگذارد البته به نظر ما اینگونه می آید وفکر میکنیم همه چیز جذب طبیعت می شود. در صورتی که در واقع اینگونه نیست. بهتر است با طبیعت مهربان باشیم

/ 1 نظر / 4 بازدید
سلام www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد سايت ما اين است يادتون نره به جاي دات کام فارسي .com بزنيد updapدات کام با تشکر[گل] [گل]